26 ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri

Bölge Müdürlüğümüzde etkinliklerle Dünya Gümrük Günü kutlandı

22 Ağustos 2019

26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde Bölge Müdürümüz Hayrettin YILDIRIM, İl Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, idare amirlerimiz ve çok sayıda personelimizin katılımıyla, Van Valiliği tören alanında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün anıtına çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Burada ki törenin sona ermesine müteakip Bölge Müdürlüğümüz personeli ve ailelerinin ile konukların katılım gösterdiği kahvaltı etkinliğinin yapılacağı cafeye geçilmiştir.

Kahvaltı programında il protokolünden, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman ÇOHAZ, İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan KAYATÜRK, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan TEVKE, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Van İl
Koordinatörü İbrahim BAŞAK, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim GÖRENTAŞ, Doğa Koruma ve Milli Parklar 14. Bölge Müdürü Mustafa ŞENTÜRK, Kültür Ve Turizm İl Müdürü Muzaffer AKTUĞ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat GÜN, TÜİK Van Bölge Müdürü Özer COŞGUN katılmışlardır.


Etkinlikte konuşan Bölge Müdürümüz Hayrettin YILDIRIM, her yıl farkı temayla kutlanan Dünya Gümrük Günü için bu yıl “Kesintisiz Ticaret, Seyahat ve Taşımacılık için Akıllı Sınırlar" sloganının belirlendiğini belirterek Bölge Müdürlüğümüze bağlı sınır kapılarımızın modernizasyon projelerinin bu doğrultuda yürütüldüğüne dikkat çekerek hepsinin birer “Akıllı Sınırlara” dönüştüğünü belirtmiştir.

Bölge Müdürlüğümüz ve bağlantı idarelerinde göstermiş oldukları başarılardan dolayı belge almaya hak kazanan personelimize Bölge Müdürümüz ve idare amirlerimiz tarafından başarı belgeleri takdim edilerek günün anısına hediye verilmiştir. Bölge Müdürümüz Hayrettin YILDIRIM, belgeleri almayı hak eden personele teşekkür ederek kurum çalışmaları ile alakalı başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Etkinlik sonunda kahvaltıya katılım sağlayan tüm personelimize, ailelerine ve konuklara teşekkür ederek, tüm gümrük camiasının Dünya Gümrük Gününü tebrik etmiştir.