Kapıköyden Rekor Yolcu Girişi

Bölge Müdürümüz Sayın Mehmet ÇELEBİ, son zamanla turistik amaçlı yolcu girişlerinin artması sebebiyle Kapıköy Sınır Kapısında 01.03.2017 Çarşamba günü incelemelerde bulundu. Burada yolcuların rahat, huzurlu ve seri bir şekilde yurda giriş yapabilmelerini teminen gerek pasaport gerekse gümrük peronlarında incelemeler yaptı. Son günlerde sınır kapımızda turistik amaçlı yolcu giriş çıkışlarındaki artışlara karşın herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi amacıyla bazı tedbirler alındı. Gümrük ve pasaport işlemlerinin son yolcu bitene kadar sınır kapısının kapatılmaması ve işlemlere devam edilmesi gibi yolcuların sahada uzun süre bekletilmemesine yönelik bazı tedbirler alındı. Diğer taraftan; İran gümrüğünden kaynaklanan aksaklıklar konusunda İranlı gümrük görevlileriyle görüşmeler sağlandı.

Kapıköy Sınır Kapımızda gerek pasaport gerekse gümrük peronlarında alınan tedbirler doğrultusunda herhangi bir sıkıntı oluşmadan son zamanların rekor yolcu giriş işlemi gerçekleşmiştir. Sınır Kapımızdan 01.03.2017 Çarşamba günü, yurda 3.174 yolcu giriş işlemi gerçekleştirilmiştir. Böylece bu rekor sayı son zamanlarda  yapılan yolcu girşlerinin günlük üç katının üzerinde olduğu görülmektedir. Diğer taraftan; 2016 yılındaki girişlerde de bu rakama ulaşılamamıştır.  Ayrıca sınır kapımızdan, 2017 yılı Ocak ayında yurda 17.000 yolcu giriş yapmış, Şubat ayında ise bu rakam artarak 33.500 yolcuya çıkmıştır. Bu rakamların havaların ısınmasıyla ve sahanın modernizasyon çalışmalarının bitmesiyle daha da artacağı öngörülmektedir.

Bölge Müdürü Sayın Mehmet ÇELEBİ 01.03.2017 Çarşamba günü yolcu giriş sayısındaki rekor sebebiyle, yolcuların rahat ve huzurlu geçişlerinde alınan tedbirlere destek veren emniyet yetkilileri ile yolcu ve gümrük işlemlerinde herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet verilmeden geçişi sağlayan görevli gümrük ve emniyet personeline gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını dilemiştir.